صفحه اصلی درباره ما خدمات شهرها و کشورها تورهای اروپا 1398 شرایط سفر تماس با ما

قاره اروپا

ترکیه

قبرس

آلمان

فرانسه

ایتالیا

یونان

بلژیک

دانمارک

فنلاند

ایرلند

اتریش

سوئیس

لهستان

سوئد

اسپانیا

هلند

جمهوری چک

مجارستان

پرتغال

نروژ

جمهوری اسلواک

بلغارستان

رومانی

اسلوونی

لتونی

استونی  

لیتوانی

مالتا

لوکزامبورگ

انگلیس

قاره آسیا

امارات

مالزی

تایلند

سنگاپور

هند

روسیه

کره جنوبی

ژاپن

چین

تاجیکستان

ارمنستان

گرجستان

آذربایجان

اندونزی

سریلانکا

نپال

تبت

فیلیپین

قاره آفریقا

آفریقای جنوبی

کنیا

مصر

مراکش

قاره آمریکای شمالی

ایالات متحده آمریکا

کانادا

مکزیک

قاره آمریکای جنوبی

ونزوئلا

آرژانتین

برزیل

قاره اقیانوسیه
استرالیا
نیوزلند

 

 

            لوکزامبورگ

 

 

 

لوکزامبورگ یک کشور محصور در خشکی در غرب اروپا، هم مرز با بلژیک، فرانسه و آلمان است که دارای دو منطقه اصلی است. مناطق پست این کشور  در جنوب در گوت‌لاند Gutland واقع است و مناطق مرتفع در شمال در اوسلینگ Oesling. سردترین و مرتفع‌ترین شهر در لوگزامبرگ وایس وامپاخ Weiswampach است. در سال ۲۰۰۹ در زمستان هوای وایس وامپاخ به زیر ۲۰- درجه سانتیگراد رسید.

مساحت لوکزامبورگ 2586 کیلومتر مربع و جمعیت آن 524،853 نفر است. حکومت آن دموکراسی همراه با سلطنت مشروطه، و در راس آن رهبری یک دوک بزرگ است.  لوکزامبورگ یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است که با توجه به بانک جهانی دارای یک اقتصاد پیشرفته و بالاترینGDP یا درآمد سالانه است. واحد پول لوکزامبورگ از سال ۲۰۰۲ یورو است. پیش از سال ۲۰۰۲ و در تمام طول قرن بیستم واحد پول این کشور فرانک لوکزامبورگ بود .

زبان محلی این کشور لوگزامبورگی است که از زبان آلمانی مشتق شده است. دو زبان آلمانی و فرانسوی در این کشور معتبر هستند. غالب ساکنان این کشور کاتولیک هستند. در این میان مسیحیان پروتستان و لوتری در این کشور نیز وجود دارند.

به‌خاطر موقعیت لوکزامبورگ، این کشور باستانی قرن‌ها را در جنگ گذرانده است. خاندان سلطنتی لوکزامبورگ که در سال ۹۶۳ به‌وسیله زیگفری تأسیس شد، چهار فرمانروا از امپراتوری مقدس روم را شامل می‌شد. یکی از آنها، شارل چهارم بود که در ۱۳۵۴ لوکزامبورگ را به سطح دوک نشین ارتقا داد. این دوک نشین در ۱۴۴۳ با بورگاندی متحد شد.

بعد از ۳۰۰ سال محاصره سخت و نبردهای خونین، دژ لوکزامبورگ بر اساس معاهده اوترخت (۱۷۱۳) به اتریش واگذار، و پس از آن بر اساس صلح‌نامه کامپو فورمیو  به فرانسه ملحق شد. بعد از کنگره وین (۱۸۱۵) لوکزامبورگ به‌عنوان ملک شخصی به ویلیام اول، پادشاه هلند، واگذار شد.

لوکزامبورگ در ۱۸۳۹ استقلال یافت و بخش غربی این کشور باستانی به بلژیک داده شد. عهدنامه لندن در ۱۸۶۷ بی‌طرفی دائمی دوک‌نشین را اعلام کرد. ارتش آلمان در ۱۹۱۴ و ۱۹۴۰ این بی‌طرفی را نقض کرد. بعد از جنگ جهانی دوم لوکزامبورگ نقش مهمی در تأسیس بنلوکس، ناتو، و جامعه اروپا داشت.

 

 

 

 

 

کلیسای نوتردام (notre-dame cathedral)

این کلیسای جامع کاتولیک رومی در جنوب لوکزامبورگ واقع شده است. سنگ بنای آن در سال 1613 گذاشته شد و تنها کلیسای جامع در لوگزامبورگ است. این کلیسا یک نمونه قابل توجه از معماری اواخر دوره گوتیک است. با این حال دارای  بسیاری از ویژگی های دوره رنسانس می باشد. این کلیسا در سال 1870 توسط پاپ پیوس چهارم (pius ix) به کلیسا جامع ارتقا پیدا کرد. در گورستان کلیسای جامع بنای یاد بود ملی به مناسبت مقاومت ملی وجود دارد. این بنای برنزی در قرن بیستم توسط مجسمه ساز لوکزانبورگی لوسین ورکولیر (lucien wercollier) ساخته شده است.

 

 

 

 

پل پاسرل (passerelle)

این پل که به پل راه آهن نیز معروف است، در جنوب لوکزانبورگ واقع شده است. از نظر مردم این شهر قدیمی ترین پل شهر محسوب می شود و بین سالهای 1861-1859 توسط شرکت انگلیسی برادران وارینگ ساخته شده است.

 

 

قصر بزرگ دوک (grand ducal palace)

این قصر در جنوب لوکزانبورگ واقع شده و محل اقامت رسمی دوک بزرگ لوکزانبورگ است که بسیاری از وظایف خود را به عنوان رئیس دولت در آنجا انجام می دهد. از طبقه اول این کاخ برای انواع جلسات و ملاقاتها استفاده می شود. در شب کریسمس پیام دوک بزرگ از اتاق زرد پخش می شود.

 

 

 

پل آدولف (adolphe bridge)

این پل قوسی شکل نیز در جنوب لوگزامبورگ واقع شده است. این پل یک نماد ملی غیر رسمی برای استقلال شهر لوکزامبورگ است و به یکی از جاذبه های اصلی  توریستی شهر تبدیل شده است. این پل بین سالهای 1903-1900 توسط دو طراح، پل سیژن فرانسوی و پل رودانگ لوکزامبورگی ساخته شد. در ساخت و ساز پل والنات لین در شهر فیلادلفیا ایالات متحده آمریکا از روی طرح این پل کپی برداری کردند. نامگذاری پل از روی دوک بزرگ آدولف بود که از سال 1890تا 1905 در این شهر حکمرانی کرد.

 

 

پرتگاه باک (the bock)

باک یک پرتگاه در شمال شرقی لوکزامبورگ در منطقه تاریخی و قدیمی شهر است. یک قلعه طبیعی از برج های سنگی بر بالای رودخانه آلزت alzette که از سه طرف احاطه شده است. در سال 963 کنت زیگفرید قلعه اش را در منطقه lucilinburhuc ساخت که پایه ای برای توسعه شهر لوکزامبورگ شد. در طول قرن ها باک و مناطق دفاعی اطراف آن بارها توسط بورگاندی ها، اسپانیایی ها و فرانسوی ها مورد حمله قرار گرفت و بازسازی شد. جنگ ها پایان نمی یافت تا اینکه عهدنامه لندن در سال 1867 امضا شد. هم اکنون ویرانه های این قلعه قدیمی و معابر زیر زمینی آن به عنوان یکی از جاذبه های توریستی به حساب می آید.

 

 

 

آکروپلیس - آتن - یونان

 

کلیسای الکساندر نوسکی

 بلغارستان

 

قوس ترینف - پاریس - فرانسه

 

فینمارک - نروژ

 

براتیسلاوا - اسلوواکی

 

قلعه سنت آنجلو - رم

ایتالیا

 

پارک مارویاما - ژاپن

 

واتیکان - رم - ایتالیا

 

کلوسئوم - رم - ایتالیا

 

جزیره دراگون  - اسپانیا

 

دبی

 

رودخانه دوناجک جورج - لهستان

 

برج ایفل - پاریس

 

فنرباغچه - استانبول

ترکیه

 

هتل زیر اقیانوس - مجارستان

 

فونتانا تروی - رو - ایتالیا

 

برج ایفل - پاریس

 

شانزه لیزه - پاریس

 

بنای سنت آنتونی - پاریس

 

برج ایفل - پاریس

 

کلیسای کلن - آلمان

 

کاخ سنسوسی - پوتسدام

آلمان

 

آشیانه عقاب - آلپ

 

آیسبرگ - نروژ

 

میلان - ایتالیا

 

برج پیزا - ایتالیا

 

ونیز - ایتالیا

 

ونیز - ایتالیا

 

چشم لندن - انگلیس

 

مایورکا - اسپانیا

 

شهر قدیمی براتیسلاوا

 اسلوواکی

 

پاریس - فرانسه

 

پل 25 آوریل - پرتغال

 

کوردوبا - اسپانیا

 

کلوسئوم - رم - ایتالیا

 

کلیسای ساگرادا فامیلیا

بارسلون  - اسپانیا

 

رود سن - پاریس

 

قلعه پلز - سیگیشوارا - رومانی

 

کلیسای کارل کرشه - وین

اتریش

 

میدان ترافالگار - لندن - انگلیس

 

فونتانا تروی - رو - ایتالیا

 

دهکده تیلور - اتریش

 

دهکده تیلور - اتریش

 

دهکده تیلور - اتریش

 

خانه اپرا - وین - اتریش

 

ویتریانو - رم - ایتالیا

 

لندن - انگلیس

 

زاراگوزا - اسپانیا

 

مجسمه کورکوادو - ریودوژانیرو

برزیل

 

فلات گیرانگر - نروژ

 

میدان رمانوم - رم - ایتالیا

 

گرندپالاس - بروکسل - بلژیک

 

پراگ - جمهوری چک

 

پارک ملی آگتلک - مجارستان

 

بوداپست - مجارستان

 

اهرام ثلاثه - مصر

 

موزه لوور - پاریس