صفحه اصلی درباره ما خدمات شهرها و کشورها تورهای اروپا 1398 شرایط سفر تماس با ما

قاره اروپا

ترکیه

قبرس

آلمان

فرانسه

ایتالیا

یونان

بلژیک

دانمارک

فنلاند

ایرلند

اتریش

سوئیس

لهستان

سوئد

اسپانیا

هلند

جمهوری چک

مجارستان

پرتغال

نروژ

جمهوری اسلواک

بلغارستان

رومانی

اسلوونی

لتونی

استونی  

لیتوانی

مالتا

لوکزامبورگ

انگلیس

قاره آسیا

امارات

مالزی

تایلند

سنگاپور

هند

روسیه

کره جنوبی

ژاپن

چین

تاجیکستان

ارمنستان

گرجستان

آذربایجان

اندونزی

سریلانکا

نپال

تبت

فیلیپین

قاره آفریقا

آفریقای جنوبی

کنیا

مصر

مراکش

قاره آمریکای شمالی

ایالات متحده آمریکا

کانادا

مکزیک

قاره آمریکای جنوبی

ونزوئلا

آرژانتین

برزیل

قاره اقیانوسیه
استرالیا
نیوزلند

                                                                    

 

 

                                   چین

 

 

جمهوری خلق چین، معروف به چین، پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از 1/3 میلیارد نفر سکنه است. این کشور که در شرق قاره آسیا واقع شده توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود.  پایتخت آن کشور پکن است. جمهوری خلق چین سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی (بدون احتساب آب‌های داخلی) است. چین چشم‌انداز طبیعی متنوعی دارد، از استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌ مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان، سیبری و روسیه گرفته تا جنگل‌های گرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام، لائوس و برمه. در جنوب شرقی با دریای جنوب چین و در شرق با دریای شرق چین همسایه است که در سوی دیگرش تایوان، کره و ژاپن قرار گرفته‌اند.

تمدن چین باستان یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ است که در سواحل حاصل‌خیز رود زرد که در دشت شمال چین جاری‌ست شکوفا شد.

این کشور هم‌اکنون بزرگترین صادرکننده و دومین واردکنندهٔ بزرگ کالا است.

 

 

  جاذبه های گردشگری چین

  دیوار چین (Great Wall of China)

 در جهان به لحاظ زمان ساخت طولانی‌ترین و بزرگترین مهندسی تدافعی نظامی در قدیم است. این دیوار در نقشه جغرافیایی چین ۷۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته است. تاریخ ساخت دیوار چین به قرن ۹ قبل از میلاد باز می گردد. حکومت وقت چین برای جلوگیری از حملات ملیت‌های شمالی، برجهای آتش برای خبر رسانی و یا قلعه‌های مرزی برای حصول اطلاعات دشمن را در ارتباط با دیوار و بر روی آن ایجاد کرد . در دوره حکمرانی سلسله‌های بهار و پاییز و کشورهای جنگجو، میان دوک‌ها جنگ بر پا شد و کشورها با استفاده از کوه‌های مرزی به ساخت دیوار پرداختند تا سال ۲۲۱ قبل از میلاد، امپراتور چین شی خوان پس از به وحدت رساندن چین، دیوارهای دوک‌ها را به هم متصل کرد که به صورت دیوار بزرگ در مرزهای شمالی بر روی کوه‌ها در آمد . او می خواست با این کار از حملات دشمن به مراتع شمالی جلوگیری کند.

زیبایی دیوار چین پر ابهت، و باعظمت است. از دور دیواری بلند و پر پیچ و خم بر روی کوه‌ها همانند اژدهایی در حال حرکت به چشم می خورد و صحنه‌ای شکوهمند ایجاد شده است . از نزدیک، دروازه‌های پر ابهت، دیوارها، سکوهای دیواری، برج‌های دیده بانی، برج‌های آتش هماهنگ با عوارض زمینی آکنده از دلربایی هنری است. دیوار چین تجسم درایت و رنج و زحمت میلیونها چینی در دوره باستان چین است. این اثر پس از هزاران سال از بین نرفته و دارای دلربایی فناناپذیر و سمبل روحیه ملیت چین است . سال ۱۹۸۷ میلادی دیوار چین به عنوان "سمبل ملیت چین" در فهرست میراث جهانی ثبت شد.

 

 

 

ميدان تيان آن من (Tiananmen Square)

ميدان تيان آن من در مركز شهر پكن پايتخت جمهوري خلق چين واقع شده است. اين ميدان با 440 هزار متر مربع وسعت بزرگترين ميدان جهان است. ميدان تيان آن من مانند ميدان سرخ مسكو و ميدان نقش جهان اصفهان  مستطيل شكل است و در هر ضلع آن يكي از عناصر اصلي حاكميت قبلي و فعلي چين قرار دارند:

در ضلع شمالي ميدان: دروازه ي شمالي به نام دروازه ي آرامش بهشتي (Gate of Heavenly Peace) قرار دارد. اين دروازه ورودي اصلي به مجموعه ي عظيم كاخ موزه هاي شهر ممنوعه (مقر 500 ساله حكومت امپراطوران چين) است. بر بالاي اين دروازه ي عظيم هم اكنون عكس بزرگ مائو تسه دونگ مؤسس و رهبر فقيد جمهوري خلق چين خودنمايي مي كند. تا سال 1911 هيچ كس حق نداشت وارد محوطه ي شهر ممنوعه شود و اگر كسي به هر شكل غيرقانوني وارد مي شد، نمي توانست زنده از اين شهر خارج شود.

در ضلع جنوبي: دروازه ي ديگري به شكل برج قرار دارد. اين برج ديده باني براي اين بوده كه از شهر ممنوعه محافظت كند. در بخش فوقاني آن سوراخ هايي تعبيه شده كه كمانداران از آنجا مي توانستند تيراندازي كنند. دور تا دور ميدان نيز خندق بوده است. يعني در واقع ميدان تيان آن من يك ديوار دفاعي دو قسمتي براي حفاظت از شهر ممنوعه بوده است. امروز اگر به دروازه ي جنوبي نگاه كنيد شايد اطلاق واژه ي دروازه به آن برايتان بي معني باشد ولي بايد به خاطر داشت كه تا سال 1959 (يعني دهمين سالگرد پيروزي انقلاب كمونيستي در چين) دور تا دور ميدان كنوني، ديوار سرخ رنگي قرار داشت و اين محوطه بخشي از شهر ممنوعه به حساب مي آمد.

در ضلع جنوب شرقي ميدان: ايستگاه قديمي راه آهن قرار دارد. كه به موزه ي راه آهن تبديل شده است.

در وسط ميدان بنايي به عنوان يادبود قهرمانان چين ساخته شده است. اسامي قهرماناني كه در جريان انقلاب 1911 و 1949 به عنوان قهرمان ملي شناخته مي شدند، بر روي اين ستون يادبود نوشته شده است.

در سمت شرق ميدان: موزه ي تاريخ چين و موزه ي انقلاب چين قرار دارد (Museum of the Revolution and Museum of Chinese History)  كه بسياري از آثار ديدني، باستاني و آنچه مربوط به انقلاب خلق چين است در اين موزه در معرض ديد بازديدكنندگان قرار گرفته است.

در سمت غرب ميدان: كنگره ي خلق چين قرار دارد (The great Hall of the People). اين كنگره بيش از شش هزار نماينده از سرتاسر جمهوري خلق چين دارد كه عمدتاً اعضاي حزب كمونيست چين هستند.

 

 

 

 

شهر ممنوعه پکن (The Forbidden City)

شهر ممنوعه مجموعه ي كاخ هاي سلطنتي امپراطوران چين است كه ساخت آن در سال 1406 در شهر پكن آغاز شد و  14 سال به طول انجاميد. شهر ممنوعه  بزرگترين مجموعه ي دست نخورده ي كاخ از نظر معماري در جهان است. دودمان هاي مينگ و چينگ براي بيش از 500 سال در اين كاخ ها سكونت داشتند و بر سرزمين پهناور چين حكمراني مي كردند. در حال حاضر شهر ممنوعه ۹۶۱ متر طول (درامتداد شمال به جنوب) و ۷۵۳ متر عرض (در امتداد شرق به غرب) و در نتيجه 723 هزار متر مربع وسعت دارد. در شهر ممنوعه بيش از 70 ساختمان با حدود 9000 اتاق وجود دارد كه مساحتي حدود 150 هزار مترمربع زيربنا را شامل مي شود.

رنگ هاي عمده در شهر ممنوعه زرد و قرمز هستند. رنگ زرد نشانه ي امپراطور است و رنگ قرمز نشانه شادي، طراوت و خوشبختي به حساب مي آيد. دور تا دور شهر ممنوعه خندقي به طول 3800 متر و به عرض 52 متر جهت حفاظت از امپراطور حفاري شده است.

بازديد از ميدان تيان آن من و شهر ممنوعه معمولاً در يك روز انجام مي شود. شهر ممنوعه بسيار بزرگ است و همينكه از ضلع جنوبي آن وارد شويد، كمي گشت بزنيد، به توضيحات راهنما گوش بدهيد و از ضلع شمالي آن خارج شويد حدود سه ساعت طول مي كشد. طبيعتاً اگر بخواهيد بطور حرفه اي تر از اين مجموعه بازديد فرماييد لازم است وقت بيشتري براي آن اختصاص دهيد. داشتن كفش راحت، عينك آفتابي يا چتر يا كلاه لبه دار و همچنين استفاده از كرم ضد آفتاب توصيه مي شود. مراسم تعويض نگهبان ها نيز از مراسم ديدني است كه اگر مصادف با بازديد شما باشد از آن غافل نشويد.

 

 

 

 

 

کاخ تابستانی (Summer Palace)

مجموعه قصر تابستانی در حومه ناحیه هایدیان و در 15 کیلومتری مرکز پکن واقع شده است. هسته اولیه این مجموعه در زمان حکومت سلسله جین  1234 ـ 1115 ساخته شد و طی دوران حکومت امپراتوران فئودال این سلسله گسترش یافت. اما در دوره حکومت سلسله کینگ 1911 ـ 1644 بود که این مجموعه به شکل فعلی خود درآمده و به یک باغ مجلل سلطنتی تبدیل شده که اسباب سرگرمی خانواده‌های سلطنتی را فراهم می‌آورد.

 نام اوليه كاخ تابستاني باغ غير مسطح بوده كه يكي از امپراطوران اين كاخ را براي مادرش ساخت تا مراسم تولد مادرش را اينجا برگزار كند. ابن ماجرا به 800 سال پيش به دوران سلسله جين(Jin Dynasty) برمیگردد. در زمان امپراطريس سي شي (Empress Dowager Cixi) بود كه نام كاخ تابستاني (Yiheyuan) بر آن گذاشته شد.  امپراطريس سي شي بسيار عياش٬ ولخرج و البته هنرمند بود. 48 سال حكومت همراه با عياشي و فساد سي شي باعث ضعيف شدن پايه هاي حكومت امپراطوري چينگ Qing Dynasty شد. در سال ۱۹۰۸ ميلادي با مرگش سلسله چينگ هم به پايان رسيد.

در محوطه كاخ تابستاني است درياچه كومينگ كه از منحرف ساختن رودها به اين سمت به صورت مصنوعي ساخته شده قرار دارد تا ساكنان كاخ از زيبايي دلپذير آب در كنار كوهستان برخوردار شوند. اين تكنيك فنگ شويي است كه چيني ها به آن بسيار معتقدند. فنگ شويي تكنيك ساخت خانه براساس ۴ عنصر آب، باد، خاك و آتش است به صورتي كه كمترين اتلاف انرژي در آن خانه برقرار شده و عناصر حياتي در كنار هم بالاترين سطح حيات را به آن خانه بياورند. در ضمن درازترين گالري نقاشي اينجا يعني در كاخ تابستاني واقع شده. ايواني طولاني كه بر روي سقف و ديواره ها نقاشي هاي باستاني چيني كشيده شده است. خود ايوان تماما از چوب است.

مجموعه قصر تابستانی پکن مانند بسیاری دیگر از مجموعه باغ‌های سلطنتی چین از سه تپه و پنج باغ (تپه عمر طولانی، تپه چشمه یشم و تپه معطر، باغ خیزاب‌های زلال، باغ بهار جاودان، باغ کمال و تابندگی، باغ آرامش و تابندگی و باغ آرامش و لذت) تشکیل شده است. صنعت‌گران و هنرمندانی که در ساخت این مجموعه شرکت داشتند با سرمشق قرار دادن طبیعت، مناظری بدیع و عمارت‌هایی خلق کردند که نمونه‌ای از اوج معماری و هنر چین در آن زمان است.

 

 

 

 

 

معبد بهشت (Temple of Heaven-Tian Tan)

معبد بهشت يا تيان تان بزرگترين معبد چين  است و يكي از 10 معبد شگفت انگيز جهان به حسا ب مي آید. معبد بهشت در 2 كيلومتري شهر ممنوعه پكن و در قرن 14 ميلادي توسط امپراتوري مينگ ساخته شده و نسبت به باقي معابد چين در رتبه اول قرار دارد. معبد بهشت عبادتگاه امپراتوران مينگ و كونينگ بوده و به همين دليل اين امپراتوران خودرا تيان زي يا «پسر بهشت» مي ناميدند. به همين دليل جرات نمي كردند محل اقامت خود را يعني شهر ممنوعه را بزرگ تر از اقامتگاه خدا بسازند. در بيرون يكي از دروازه ها به نام Imperial Vault of Heaven سه سنگ انعكاس قرار گرفته كه اگر رو به دروازه و روي سنگ اول بایستید و صحبت كنيد انعكاس صداي خودتان را ميشنويد. به همين ترتيب اگر روي سنگ دوم و سوم بایستید به ترتيب دو و سه انعكاس مي شنويد. يكي ديگر از جاهاي مشهور معبد، ديوار انعكاس است كه اگر شما و نفر ديگر در دو طرف پاي ديوار بایستید و حرف بزنيند طرف مقابل به وضوح صدای شما را  مي شنود. اين پديده از تئوري امواج صدا استفاده مي كند. علاوه بر ساختمان هاي جالب توجه، ديديني هاي ديگری نيز در اين قصر وجود دارد كه از بين آنها مي شود به سرو 9 اژدها اشاره كرد. علت اين نام گذاري به خاطر شاخه هاي تو در توي آن است گویی كه 9 اژدها به هم تابيده شدند. قدمت اين سرو به پيش از 500 سال مي رسد.

اين معبد با ديواري بلند در قسمت شمالي به صورت نيم دايره محصور و نماد و سمبل بهشت ناميده مي‌شود و در قسمت جنوبي نيز به صورت مربع كه نمادي از زمين طراحي شده است. چينيان در آن دوره اعتقاد داشتند كه آسمان، بلند و مرتفع است ولي زمين، پست و حقير مي‌باشد و تمامي اينها منعكس كننده افكار چيني‌هاي باستان مي‌باشد.

 

 

 

پارک جهانی پکن (Beijing World Park)

پارک جهانی پکن در جنوب غربی ناحیه  fengtai ، در 17 کیلومتری میدان معروف تیان آن من و در 40 کیلومتری فرودگاه بین المللی پکن واقع شده است. این پارک شامل 100 عمارت و آثار شیبه سازی شده از عمارات و نقاط دیدنی و جاذبه های طبیعی و یا مصنوعی مشهور در دنیا می باشد که از 50 کشور جهان انتخاب گردیده اند.

این پارک وسعتی حدود 46.7 هکتار را پوشش می دهد که طرحی از 5 قاره دنیا و 4 اقیانوس آنرا با ترکیبات متنوع نژادی و قومیتی موجود بشکل جالبی به نمایش می گذارد . عمده ساختمانهای شبیه سازی شده از نمونه های اصلی ،از سنگ مرمر ساخته شده اند و با کنده کاری های بسیار عالیشان چشم هر بیننده ای را به تحسین وا میدارند. دروازه پارک شامل تعداد زیادی عمارت نظیر قلعه گوتیک، راهروی رومی و ...است که مناظر دیدنی را بوجود آورده است. با وارد شدن به دروازه اصلی وارد یک باغ ایتالیائی میشویم که کاملا در اندازه های طبیعی ساخته شده است. عمارتی با ساختمانهای با شکوه ، چشمه ها و مجسمه های رنسانسی که براستی مکتب افسانه پردازی اروپائی را تداعی می نماید.

پارک در کل به پنج قسمت آسیا، آفریقا، اروپا، آمریکا و آمریکای لاتین تقسیم شده است. ساختمانها، عمارات و آثار تاریخی موجود در آن کاملا مشابه پارک جهانی شین زن هستند بگونه ای که تشخیص آنها مشکل است. مثل برج معروف ایفل ، بیگ بن لندن، اهرام ثلاثه مصر، تخت جمشید ایران، برج کج پیزا و....

 

 

 

پارک هپی والی (happy valley)

پارک happy valley   پکن یکی از مجموعه پارک های تفریحی است که متعلق به گروه مرکزی Shenzhen  بوده و در شرق پکن در سال 2006 ساخته شده است. پس از یک سفر طولانی خسته کننده دیدن این پارک خستگی ها را بدر می کند. این پارک  تفریحی با وسعتی حدود 1000000 متر مربع از سال 2006 میلادی پذیرای بسیاری از توریست ها از اقصی نقاط جهان بوده است. پارک از 6 قسمت تشکیل شده است: خلیج جنگلی،  قاره گمشده آتلانتیس ، دریای اژه، تمدن گم شده مایاها، شانگری لا  و پادشاهی مورچه ها. در طول بازدید از آن محل با بیش از 50 منظره و نماد جالبی از فرهنگ ها و تمدن های مختلف از اقوام و ملل آشنا شده و در طول مسیر به ما یک فرصت استثنائی داده میشود تا یک تصویر جذابی از تمدن های گذشته علی رغم پراکندگیشان در پهنه گیتی را تجربه نمائیم.

در خلیج جنگلی زیبائی طبیعت، در دریای اژه اوج تمدن یونان با نقش های اسطوره های یونان باستان، در تمدن مایاها بقایای زندگی و خانه های سنگی عظیم آنها، در شانگری لا اوج خوشحالی و شاد زیستن را و در پادشاهی مورچه ها زیبائی خلقت را مشاهده میکنیم. نظیر پارک جهانی شین زن ( window of the world)  در این پارک نیز فستیوال های زیادی هست که بهمراه اجرای زنده موسیقی و حرکات نمایشی، زیبائی خاصی را به پارک میدهد. فستیوال موسیقی پاپ، فستیوال چینی بهار ، فستیوال آب  که هر کدام از آنها برای شاد کردن مردم کافی و وافرند. ضمن اینکه شعبده بازان درجه اول جهان با هنر نمائی هایشان چشم ها را خیره می سازند.

بلیط ورودی به پارک برای هر نفر 120 یوان بوده و ساعات بازدید نیز از ساعت 9 تا 19.30 می باشد. برای ورود به خلیج جنگلی از دروازه اصلی وارد شده و محسور محیط طبیعی و شادی و نشاط آور آن میشویم. صدای آب و طراوت جنگل ما را به تجربه تازه ای در زندگی مان فرا می خواند. همه طرح ها مطابق میل ما طراحی شده اند اما با معماری مدرن و دیدنی. در پارک این امکان مهیا شده است که با قطارهائی که شبیه قطارهای قرن هیجدهم آمریکائی هستند، میتوان بصورت مدور پارک را سیاحت نمود. اما پیاده روی و دیدن این آثار از نزدیک چیز دیگری است. 128 نفر همزمان میتوانند سوار این قطارها شوند.

 

 

 

برجهای طبل و زنگ پکن (Drum and Bell Towers)

برجهای طبل و زنگ در انتهای شمالی محور مرکزی شهر قرار گرفته اند که امروزه جنوب ایستگاه راهروی زیرزمینی( HouHai )، به سمت شرق را در بر میگیرد. برجهای طبل و زنگ یک مشخصه عمومی شهرها و معابد چینی هستند. با نگاه به آثار چینیان در گذشته مشاهده می کنیم  زنگها و طبلها اساس و نماد موسیقی در چین باستان بودند. بعد ها آنها از این برج ها و زنگها برای نشان دادن وقت و زمان استفاده نمودند که در طول سلسله های یوآن، مینگ و چینگ این کار ادامه داشت. دوره ها و سلسله ها تغییرکردند اما این وضع همچنان ادامه داشت و عموما این زنگ ها در طی شب زنگ زده میشد ند. الان هم شما می توانید طنین ضربها را از برج طبل  قدیمی بشنوید. برج زنگ و برج طبل شهر پکن در سال ۱۹۵۷ در فهرست آثار تاریخی و فرهنگی حفاظت شده قرار گرفته و درسال 1996نیز در فهرست آثار فرهنگی ویژه حفاظت شده  ایالتی ثبت شده اند.

شما می توانید به تمام قسمت ها و طبقات این برجها سرزده و از نزدیک از آنها بازدید نمائید و از طبقه بالای این برجها شهر را مشاهده کنید. این برجها از ساعت 9 الی 4.30 برای بازدید عموم  و جهانگردان باز است.

 

 

Bell Tower

 

Drum Tower

 

 

 

^ بازگشت به بالا

    تور ایتالیا        تور یونان    تور فرانسه     تور اسپانیا     تور هلند     تور آلمان    تور پرتغال    تور اتریش   مجری مستقیم تورهای اروپا   تور اروپا مجارستان+اتریش+جمهوری چک    مدارک لازم جهت تور های اروپا و ویزای شینگن   تورهای دور اروپا  تورهای اروپا نوروز 1391     تور ایتالیا        تور یونان    تور فرانسه     تور اسپانیا     تور هلند     تور آلمان    تور پرتغال    تور اتریش   مجری مستقیم تورهای اروپا   تور اروپا مجارستان+اتریش+جمهوری چک    مدارک لازم جهت تور های اروپا و ویزای شینگن   تورهای دور اروپا  ارائه بهترین تورها با بهترین خدمات و مناسبترین قیمت  بهترین تورهای خارجی  یونان (آتن) -  آلمان (هانوفر) تور نمايشگاه بين المللي فرش و کفپوش   تور نمايشگاه بين المللي جواهر، ساعت، سنگهای قیمتی   تور نمايشگاه بين المللي ساختمان، نوسازی و تزئینات   تور نمايشگاه بين المللي ساختمان، نوسازی و تزئینات   تور نمايشگاه بين المللي موتورسیکلت    تور نمايشگاه بين المللي جواهرات، ساعت   تور نمايشگاه بین المللی جواهرات و اشیای قیمتی    تور نمايشگاه بین المللی مبلمان، لوستر، طراحی منزل و اداره    تور نمايشگاه بین المللی تجهیزات بیمارستانی و پزشکی    تور نمايشگاه بین المللی سنگ مرمر، انواع کانیها، ماشین آلات و تجهیزات      تور نمايشگاه بين المللي اتومبیل و موتور    تور نمايشگاه بين المللي اتومبیل و موتور    تور دور فرانسه   یونان و فرانسه    تور نمايشگاه سبیت   تور نمايشگاه بین المللی ساختمان    DOMOTEX - GERMANY     SALON L`AUTO   CEBIT   MARMIN STONE - GREECE  MEDIC EXPO - GREECE  FURNIDEC - GREECE  IBERJOYA - SPAIN  BASEL WORLD  - SWITZERLAND  IMOT - GERMANY   DOMOTEX - GERMANY  BATIBOUW - BELGIUM  INHURGENTA - GERMANY   BEAUTY - GERMANY   IGEDO - GERMANY   I T B - GERMANYارائه بهترین تورها با بهترین خدمات و مناسبترین قیمت  بهترین تورهای خارجی  یونان (آتن) -  آلمان (هانوفر) تور نمايشگاه بين المللي فرش و کفپوش   تور نمايشگاه بين المللي جواهر، ساعت، سنگهای قیمتی   تور نمايشگاه بين المللي ساختمان، نوسازی و تزئینات   تور نمايشگاه بين المللي ساختمان، نوسازی و تزئینات   تور نمايشگاه بين المللي موتورسیکلت    تور نمايشگاه بين المللي جواهرات، ساعت   تور نمايشگاه بین المللی جواهرات و اشیای قیمتی    تور نمايشگاه بین المللی مبلمان، لوستر، طراحی منزل و اداره    تور نمايشگاه بین المللی تجهیزات بیمارستانی و پزشکی    تور نمايشگاه بین المللی سنگ مرمر، انواع کانیها، ماشین آلات و تجهیزات      تور نمايشگاه بين المللي اتومبیل و موتور    تور نمايشگاه بين المللي اتومبیل و موتور    تور دور فرانسه   یونان و فرانسه    تور نمايشگاه سبیت   تور نمايشگاه بین المللی ساختمان    DOMOTEX - GERMANY     SALON L`AUTO   CEBIT   MARMIN STONE - GREECE  MEDIC EXPO - GREECE  FURNIDEC - GREECE  IBERJOYA - SPAIN  BASEL WORLD  - SWITZERLAND  IMOT - GERMANY   DOMOTEX - GERMANY  BATIBOUW - BELGIUM  INHURGENTA - GERMANY   BEAUTY - GERMANY   IGEDO - GERMANY   I T B - GERMANYتورهای اروپا نوروز 1تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 391تورهای اروپا نوروز 1391  تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1تورهای اروپا نوروز 1391 39تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 391تورهای اروپا نوروز 1391  تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1تورهای اروپا نوروز 1391 39تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 13

 

 

 

آکروپلیس - آتن - یونان

 

کلیسای الکساندر نوسکی

 بلغارستان

 

قوس ترینف - پاریس - فرانسه

 

فینمارک - نروژ

 

براتیسلاوا - اسلوواکی

 

قلعه سنت آنجلو - رم

ایتالیا

 

پارک مارویاما - ژاپن

 

واتیکان - رم - ایتالیا

 

کلوسئوم - رم - ایتالیا

 

 

جزیره دراگون  - اسپانیا

 

دبی

 

رودخانه دوناجک جورج - لهستان