صفحه اصلی درباره ما خدمات شهرها و کشورها تورهای اروپا 1398 شرایط سفر تماس با ما

قاره اروپا

ترکیه

قبرس

آلمان

فرانسه

ایتالیا

یونان

بلژیک

دانمارک

فنلاند

ایرلند

اتریش

سوئیس

لهستان

سوئد

اسپانیا

هلند

جمهوری چک

مجارستان

پرتغال

نروژ

جمهوری اسلواک

بلغارستان

رومانی

اسلوونی

لتونی

استونی  

لیتوانی

مالتا

لوکزامبورگ

انگلیس

قاره آسیا

امارات

مالزی

تایلند

سنگاپور

هند

روسیه

کره جنوبی

ژاپن

چین

تاجیکستان

ارمنستان

گرجستان

آذربایجان

اندونزی

سریلانکا

نپال

تبت

فیلیپین

قاره آفریقا

آفریقای جنوبی

کنیا

مصر

مراکش

قاره آمریکای شمالی

ایالات متحده آمریکا

کانادا

مکزیک

قاره آمریکای جنوبی

ونزوئلا

آرژانتین

برزیل

قاره اقیانوسیه
استرالیا
نیوزلند

 

 

 

کانادا

 

 

 

کانادا‏ کشوری در شمال قارهٔ آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه ‌است. ساختار حکومت در کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیای کبیر، دولت محوری فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده این هرم قرار می‌گیرند.

پادشاه کشور کانادا ملکه الیزابت دوم است که قانون به امضا و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی می‌یابد. این کشور با دارا بودن ۱۰ استان و ۳ ناحیه توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته و کانادای متحد را پدید آورده‌اند. این کشور از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و قاره شمالگان محدود می‌شود و از جنوب و شمال غرب با ایالات متحده آمریکا همسایه‌است. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند.

نزدیکی جغرافیایی این کشور، به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. با این حال این رابطه اقتصادی قوی، مضراتی هم برای کانادا در پی داشته‌است. آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این مضرات است. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا، در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، عریض‌ترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد. این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت. در قرن نوزدهم کانادا استقلال یافت. این کشور عضو کشورهای همسود (مشترک‌المنافع) است. کنفدراسیون کانادا، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود.

پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا و پایتخت اقتصادی آن شهر تورنتو میباشد.

 

 

 

اُتاوا Ottawa

اتاوا پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در آمریکای شمالی و در کنار رودخانهٔ اتاوا (شعبهٔ رودخانه سن‌لران) واقع شده‌است. 50،9 % از مردم این شهر انگلیسی‌زبان و 32،6% فرانسوی‌زبانند. این شهر در مرز انتاریو و کبک و در شمال شرقی تورنتو و غرب مونتریال قرار گرفته و مرکز مجلس شورا و دولت فدرال است. اتاوا به عنوان پایتخت فدرال کانادا میزبان بسیاری از ساختمان‌های دولتی است که معروف‌ترین آن‌ها ساختمان مجلس است. علاوه بر این، دادگاه عالی کانادا و سکونتگاه‌های رسمی نخست وزیر کانادا و فرماندار کل کانادا (در ریدو هال) در این شهر واقع شده‌است. همچنین تعدادی از موزه‌های مهم در اتاوا قرار دارند، از جمله موزه طبیعت کانادا، نگارخانه ملی کانادا و موزه جنگ کانادا.

 

 

 

تورنتو  Toronto

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. این شهر در منطقهٔ جنوب انتاریو و در شمال‌غرب دریاچهٔ انتاریو قرار دارد. تورنتو با جمعیتی بیش از 2،5 میلیون نفر، پنجمین شهر آمریکای شمالی از حیث جمعیت است و ناحیهٔ شهری تورنتو با جمعیتی بیش از ۵ میلیون نفر، هفتمین ناحیهٔ شهری پرجمعیت آمریکای شمالی محسوب می‌شود. تورنتو قلب منطقهٔ تورنتوی بزرگ که به اختصار GTA یاد می‌شود است و بخشی از ناحیهٔ متراکم نعل اسب طلایی با جمعیتی بیش از 8،1 میلیون نفر است که ۲۵ درصد از جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهد. طبق سرشماری سال ۲۰۰۶، ناحیهٔ شهری تورنتو دارای 5،113،149 نفر جمعیت و تورنتوی بزرگ دارای 5،555،912 نفر جمعیت بوده‌است.

تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. بازار بورس تورنتو هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا از حیث ارزش بازار است. در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا، شرکت‌های بزرگ حضور دارند. همچنین این شهر مقر پنج بانک بزرگ کانادا است. تورنتو توسعه‌دهندهٔ بخش‌های اقتصادی شامل امور مالی، خدمات تجاری، ارتباطات، هوافضا، حمل و نقل، رسانه، هنر، فیلم، ساخت برنامه‌های تلویزیونی، انتشارات، تولید نرم‌افزار، تحقیقات پزشکی، آموزش، گردشگری، مهندسی و صنایع ورزشی است.

مطابق با اعلان مجله فوربز، تورنتو یکی از ده شهر قدرتمند اقتصادی جهان و یکی از شهرهای به سرعت در حال رشد در میان کشورهای جی۷ است. همچنین پرایس واتر هاوس کوپرز این شهر را دومین کلان‌شهر قدرتمند جهان اعلام کرده‌است.  در فهرست 2thinknow در بین نوآوران اقتصادی، تورنتو جایگاه دوازدهمین شهر در جهان و چهارمین شهر در قارهٔ آمریکا را به خود اختصاص داده‌است  علاوه بر این تورنتو توسط واحد اطلاعات اقتصادی و مرسر به عنوان یکی از شهرهای قابل سکونت جهان معرفی شده‌است. همچنین در میان شهرهای کانادا در سال ۲۰۰۶، تورنتو از حیث بالابودن هزینه‌های زندگی رتبه اول را بدست آورد.

 

تورنتو شهر بزرگی است و بیشتر خیابان‌هایش طولانی‌اند. اتوبوس‌ها و متروی شهر مرتب کار می‌کند و امورات مسافران بدون احتیاج به تاکسی و ماشین شخصی می‌گذرد، به‌خصوص در مرکز شهر که هم ترافیک زیاد است و هم جای پارک راحت پیدا نمی‌شود. البته پارکینگ‌های بزرگ و جادار در شهر زیاد ساخته‌اند، اما معمولاً هزینه‌ی آن‌ها گران است. برای مسیرهای طولانی و خارج از محدوده‌ی حمل و نقل عمومی (به شرط این که مطمئن باشید در ترافیک معطل نمی‌شوید) تاکسی گزینه‌ی بهتری است. تاکسی‌های تورنتو، فراوان و قابل اطمینان هستند، اما هزینه‌ی زیادی دارند.

سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو، بعد از نیویورک و مکزیکوسیتی در امریکای شمالی، سومین سیستم پراستفاده محسوب می‌شود. اتوبوس‌های درون‌شهری، اتوبوس‌های برقی، مترو و متروی سریع‌السیر، وظیفه‌ی جابه‌جایی مسافران را بر عهده دارند. در ساعت‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد، سوار شدن بر اتوبوس و اتوبوس برقی وقت زیادی از شما در ترافیک تلف می‌کند، اما بعضی اتوبوس‌های برقی در لاینی جداگانه حرکت می‌کنند و در ترافیک معطل نمی‌شوند.  خرید بلیت‌های روزانه، هفتگی و ماهانه برای مسافرانی که برنامه دارند زیاد در شهر این‌ور و آن‌ور بروند، به‌صرفه‌تر است.

در سال‌های اخیر، فرهنگ استفاده از دوچرخه هم در میان مردم باب شده. ایستگاه‌های کرایه‌ی دوچرخه در شهر فراوان است و خیابان‌ها هم پر از کسانی است که با دوچرخه این‌طرف و آن‌طرف می‌روند. علاوه بر این‌ها دوچرخه سریع‌تر هم هست. کم پیش نمی‌آید که دوچرخه‌سوارها در ترافیک از تمام اتوموبیل‌ها جلو بزنند. نتیجه‌ی این مسئله البته این است که خیابان‌ها پر از ماشین و دوچرخه شده‌اند، چون دوچرخه‌سوارها حق رفتن در پیاده‌رو را البته وقتی سوار دوچرخه‌اند ندارند و هر جور اتفاقی ممکن است پیش بیاید.

 

 

 

جاذبه های دیدنی کانادا

 

رشته‌کوه‌هاي راکي Rocky Mountains

رشته‌کوه‌هاي راکي با زيبايي و مناظر منحصر به فرد خود، از جمله جاذبه‌هاي زيبا و طبيعي کانادا به شمار مي‌آيند و منطقه‌اي مفرح براي انجام فعاليت‌هايي همچون اسکي، پياده‌روي و دوچرخه‌سواري کوهستان و مکاني آرامش‌بخش براي گردشگران محسوب مي‌شوند. اين ارتفاعات از جاذبه‌هاي مختلف ديگري همچون يخچال‌هاي طبيعي، آبشارها، درياچه‌ها و غارهايي که در آن‌ها مي‌توان فسيل‌هايي از حيوانات ماقبل تاريخ را يافت، برخوردارند.

 

 

 

بخش قديمي کبک  Quebec City

شهر کبک  مرکز ایالت کبک کانادا و بزرگ‌ترین شهر شرق کبک است و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کانادا است. کبک بعد از سه شهر سنت جان، پرت رویال و تدوزاک قدیمی‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود. کبک با وجود تاریخ ۴۰۰ ساله‌اش، شهری است دیدنی، پر از فضاهای پرجنب‌وجوش شهری و آثار تاریخی ارزنده است.

در ماه دسامبر ۱۹۸۵، سازمان یونسکو سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد، منطقه شهر کبک (بخش پایتخت) را در فهرست معتبر میراث فرهنگی جهان وارد کرد. کبک تنها شهر در شمال کانادا است که موفق به دریافت چنین افتخاری شده‌است و با شهرهای باستانی مانند تونس، قاهره، دمشق، بیت المقدس، رم و فلورانس در یک رده قرار گرفته‌است.

سازمان یونسکو با توجه به ارزشهای جهانی و جاذبه استثنایی کبک، آن را به فهرست خود افزوده‌است. بخش قدیمی شهر کبک، به خاطر معماری و مناظر شهری خود که شواهدی از دوران حکومت فرانسه، بریتانیا و آمریکا را در خود حفظ کرده‌است، به مهد تمدن فرانسه در آمریکای شمالی شهرت یافته‌است. سنگر و استحکامات غیر قابل نفوذ شهر در طول سه قرن تا حد فراوانی حفظ شده‌است و امروزه، کبک تنها شهر در آمریکای شمالی است که با استحکامات قابل اعتماد احاطه شده‌است. سبک‌هاي معماري به کار رفته در ساختمان‌ها و اماکن عمومي اين شهر منحصر به فرد و متفاوت و هر يک داراي ريزه‌کاري‌هاي مخصوص به خود است.

 

 

 

 

خانه اسکیموها Igloo

خانه‌هاي برفي يا ايگلوها که نمونه‌هاي آن‌ را مي‌توان در قطب شمال به‌وفور ديد، از عايق‌کاري پيچيده‌اي برخوردارند که چشم هر بيننده‌اي را خيره مي‌کنند. مهندسي و معماري به کار رفته در ساخت اين خانه‌ها بسيار پيچيده است از اين رو از آثار دستي زيباي بشر به شمار مي‌آيند.

در ساخت اين خانه‌ها علاوه بر يخ از استخوان نهنگ نيز استفاده مي‌شود تا استحکام آن افزايش يابد.

 

 

 

 

موزه پیر21 Pier 21 National Museum of Immigration

پير 21 موزه ملي مهاجرت کاناداست که در شهر هاليفاکس قرار دارد. اين ساختمان که زماني ترمينال ورود کشتي‌هاي اقيانوس‌پيما بوده است، دروازه ورود سربازان، پناهندگان و مهاجران به اين سرزمين نيز به شمار مي‌آيد، از اين رو مي‌توان اين موزه را بهترين مکان براي گردشگراني دانست که علاقه وافري به تاريخچه مهاجران دارند.

 

 

 

 

آبشار نياگارا  Niagara Falls

آبشار نياگارا يکي از زيباترين و بزرگ‌ترين آبشارهاي جهان به شمار مي‌آيد. زيبايي منحصر به فرد اين آبشار آن را به موقعيتي مناسب براي سپري کردن ماه عسل زوج‌هاي جوان تبديل کرده است. اما اين آبشار در مرز مشترک دو کشور امريکا و کانادا قرار گرفته است، از اين رو تنها نيمي از آن متعلق به کاناداست. اين آبشار، نام ديگري هم دارد و به آبشار نعل اسبي نيز معروف است.

 

 

 

 

کانو canoe

کانو ‏ گونه‌ای از قایق باریک و کوچک است. کانوها معمولاً با نیروی انسان پیش می‌روند ولی گاه موتور برقی یا بنزینی هم به آن‌ها وصل می‌شود. کانوها قایق های کوچکی هستند بدون ستون فقرات که به کمک پارو یا بادبان حرکت می کند. کانوها معمولاً سر و ته نوک‌تیزی دارند و روباز هستند. اکثر کانوها با رکاب زدن یک‌نفره یا دونفره حرکت می‌کنند. مسابقات کانو آب‌های خروشان برای نخستین بار به طور رسمی در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ مونیخ برگزار شد. این رشته در برنامه بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال تا ۱۹۸۸ سئول قرار نگرفت، اما در سال ۱۹۹۲ به برنامه المپیک بازگشت.

کانوها را بايد بخشي جدا نشدني از تاريخ و فرهنگ کانادايي‌ها دانست. شناورهايي چوبي که در گذشته نقش يک وسيله حمل و نقل مطمئن را براي مسافران و کاشفان ايفا مي‌کردند. کانوها تنها وسايلي هستند که در سکوت کامل و با آرامشي مثال‌زدني گردشگران و مسافران ماجراجو را از مسيرهاي آبي با زيبايي‌هايي طبيعي اين سرزمين آشنا مي‌کنند.

 

 

 

 

برج سی ان  CN Tower

 برج سی ان دومین برج بلند جهان است. ارتفاع این برج 553،3 متر (1،815،39 فوت) است. این برج در شهر تورنتو در کانادا قرار دارد و سالانه حدود دو میلیون نفر توریست را به خود جذب می‌کند. این برج در سال ۱۹۷۶ به روی مردم گشوده شد. کل پروژه در حدود ۲۶۰ میلیون دلار (به ارزش سال ۲۰۰۵) هزینه در برداشت.

 

 

 

 

 

مرکز راجرز Rogers Centre

نخستین استادیوم ورزشی دنیاست که مجهز به سقف کاملا جمع شدنی است. در حال حاضر این استادیوم، ورزشگاه خانگی تیم بیس بال بلو جیز Toronto Blue Jays می باشد. مرکز ایر کانادا Air Canada Centre که در نزدیکی مرکز راجرز قرار گرفته است خانه تیم هاکی روی یخ می پل لیف تورنتو Toronto Maple Leafs می باشد.

 

 

 

 

تالار شهر Toronto City Hall

تالار شهر تورنتو خانه دولت شهرداری تورنتو، انتاریو، کانادا، و یکی از مشخص ترین نشانه های شهر است.

در سال ١٩٦٥ که ساختمان مدرن و خیره‌کننده‌ی تالار شهر تورنتو افتتاح شد، اهالی شهر چیزی شبیه آن ندیده بودند. این ساختمان را طراحی کردند تا جای تالار قدیمی شهر را بگیرد و دفتر کار شهردار و شورای شهر باشد.
ساختمان تالار، بر زمینی ساخته شده که پیش از آن محله‌ی چینی‌ها بود. این زمین اواسط دهه‌ی پنجاه مصادره و با خاک یک‌سان شد. شهردار تورنتو در سال ١٩٥٨ مسابقه‌ای ترتیب داد و معمارانی از سراسر دنیا، طرح‌های پیشنهادی خود برای تالار شهر را ارائه کردند. از میان معماران شرکت‌کننده از چهل و دو کشور، ویلیو رول (Viljo Revell) فنلاندی در مسابقه برنده شد و در سال ١٩٦١، ساختن این بنا را آغاز کردند.
تالار شهر تورنتو از دو ساختمان منحنی روبه‌روی هم تشکیل شده که در میان‌شان، اتاق شورای کروی شکل و سفیدی قرار دارد. این ساختمان‌ها ارتفاع یک‌سانی ندارد و برج شرقی بلندتر است. اگر از بالا به این ساختمان‌ها نگاه کنید، آن را به شکل یک چشم بزرگ می‌بینید. این مسئله باعث شده تالار شهر تورنتو، چشم حکومت لقب بگیرد. تالار شهر تورنتو با سبک مدرن خود یکی از نشانه‌های متمایز تورنتو محسوب می شود.

 

 

 

میدان یانگ و داندس Yonge  Dundas

میدان یانگ دانداس یک اتصال تجاری و میدان عمومی در مرکز شهر تورنتو واقع در گوشه جنوب شرقی تقاطع خیابان یانگ و خیابان دانداس شرقی میباشد. این میدان نزدیک مرکز ایتن Eaton Centre که یکی از مراکز خرید اصلی تورنتو است قرار گرفته است.

 

 

 

کاسا لوما Casa Loma
کاسا لوما که در زبان اسپانیایی به معنای خانه‌ی روی تپه است، عمارتی است به سبک نئوگوتیگ که به موزه تبدیل شده و یکی از دیدنی‌های مهم تورنتو به شمار می‌رود. این خانه سابقاً محل زندگی سر هنری میل‌پلت، تاجر معروف اهل تورنتو بود و ساختن آن از سال ١٩١١ تا ١٩١٤ به طول انجامید. ساختمان خانه سه‌طبقه است و باغ آن پنج هکتار وسعت دارد. تونلی زیرزمینی، خانه را به اسطبل و متعلقات آن متصل می‌کند. خانه با شکوه و زیبایی مبله شده و اسباب آن از بهترین‌های سرتاسر دنیا جمع‌آوری شده‌اند. کاسا لوما بر روی تپه واقع شده و چشم‌انداز تورنتو از آن، حتی از منظره‌ی شهر بر فراز برج CN هم زیباتر است. 

 

 

 

موزه سلطنتی انتاریو The Royal Ontario Museum

بزرگ‌ترین موزه‌ی کانادا با مجموعه‌ای شامل بیش از شش میلیون اثر هنری، بخش مهمی از تاریخ فرهنگی و طبیعی دنیا را به نمایش گذاشته است. مجموعه‌ای دیدنی از دایناسورها، کانی‌ها و شهاب‌سنگ‌ها از جمله مجموعه‌های دیدنی و قابل توجه این موزه‌اند و مجموعه‌هایی از هنر خاور نزدیک، آفریقا، آسیای شرقی و تاریخ اروپا و کانادا نیز در آن چشم‌گیرند. اگر تمام این‌ها هم توجه‌تان را جلب نمی‌کند، مجموعه‌ی طراحی و هنرهای زیبای موزه هم طرفداران هنر را به خود جلب می‌کنند. این موزه‌ی پر و پیمان، می‌تواند یک روز کامل از سفر شما را پر کند.

 

 

 

 گالری هنر اونتاریو Art Gallery of Ontario
اگر می‌خواهید فقط از مهم‌ترین جاذبه‌ی توریستی تورنتو دیدن کنید، این گالری باید انتخاب بی‌چون و چرای شما باشد. طراحی ساختمان این گالری کار فرانک گری، معمار مشهور اهل تورنتو میباشد و فقط تماشای پیچ و تاب‌های عجیب ذهن گِری به رفتن به آن‌جا می‌ارزد. بعضی اتاق‌ها پنجره‌های سقفی دارند و هر روز تنظیم می‌شوند تا آثار هنری را به بهترین شکل ممکن نشان دهند.
بزرگ‌ترین مجموعه‌ی هنر کانادایی، آثار دوران رنسانس و باروک، مجموعه‌های اروپایی و افریقایی و آسیایی، هنرهای معاصر و خلاصه هر چیزی که فکرش را بکنید، در این گالری به نمایش گذاشته است. گالری هنر اونتاریو یا مختصراً AGO، بیش از هشتاد هزار اثر از قرن اول میلادی تا کنون دارد و یکی از بزرگ‌ترین گالری‌های آمریکای شمالی به شمار می‌رود.

 

 

 

 باغ‌وحش تورنتو Toronto Zoo
باغ‌وحش تورنتو مساحتی حدود ٢٩٠ هکتار دارد و بزرگ‌ترین و کامل‌ترین باغ‌وحش کانادا به شمار می‌رود. این باغ‌وحش از نظر جغرافیای حیوانی هفت بخش مختلف دارد: هندومالایی، آفریقایی، آمریکایی، قطبی، استرالیایی، اوراسیایی و کانادایی. حیوانات در محیط بسته یا بازی مشابه محیط طبیعی زندگی خود قرار دارند و تعداد آن‌ها به بیش از شانزده‌هزار حیوان در ٤٩١ نوع می‌رسد. فعالیت‌های تفریحی و بخش‌های مناسب کودکان هم در این باغ‌وحش تدارک دیده شده‌اند.  با رفتن به باغ‌وحش تورنتو، خودتان را برای یک پیاده‌روی طولانی آماده کنید. تنها در فصل‌های گرم سال است که ماشین‌های باغ‌وحش، مسافران را این‌جا و آن‌جا می‌برند.

 

 

 

 ویزای توریستی یا دیدار

  • کانادا هرساله پذیرای بیش از پنج میلیون گردشگر است. بجز ساکنین کشورهایی که برای ورود به کانادا نیازی به اخذ ویزا ندارند، سایر بازدیدکنندگان و گردشگرانی که قصد ورود به کانادا را دارند باید برای اخذ ویزای توریستی یا دیدار اقدام کنند. اخذ این ویزا که در واقع ویزای اقامت موقت (TRV) کاناداست،  منوط به تحقق شرایطی است که در ادامه شرح داده شده است.

 

 

 

 گردشگران و بازدیدکنندگان

 • کسانی که می‌خواهند به عنوان گردشگر و یا برای دیدار نزدیکان خود به کانادا وارد شوند ‌باید ویزای اقامت موقت کانادا (یا ویزای توریستی و دیدار) دریافت کنند (البته بجز افراد مقیم چند کشور خاص که از این قانون مستثنی هستند). این افراد باید دارای پاسپورت معتبر بوده و نیز افسر اداره مهاجرت را قانع  کنند که کشور کانادا را قبل از انقضا اعتبار ویزا ترک کرده و به کشور خود بازخواهند گشت. بنابراین دلبستگی‌هایی نظیر داشتن شغل، داشتن خانواده، و داشتن خانه و ملک که متقاضی را به برگشت به کشورش تشویق می‌کند در تصمیم‌گیری افسر ویزا تاثیر گذار است و شانس دریافت ویزا را افزایش  می‌‌دهد. همچنین ممکن است از متقاضی خواسته شود دعوتنامه‌ای که از طرف میزبان کانادایی خود  دریافت ‌کرده‌است را ارائه کند. در این دعوتنامه باید اطلاعات مربوط به دعوت کننده، شخص مدعو، و  اطلاعات مربوط به سفر قید شود. این اطلاعات مواردی از قبیل نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره  تماس، علت و مدت سفر، شغل و میزان درآمد شخص دعوت کننده، تاریخی که بازدیدکننده کانادا را  ترک می‌کند، و وضعیت اقامت دعوت کننده در کانادا ( دعوت کننده شهروندکاناداست یا مقیم دائم این کشور؟) را شامل می‌شود. مدت اعتبار ویزای توریستی یا دیدار معمولا بیشتر از شش ماه نیست. ولی تحت شرایط خاصی امکان تمدید ویزا وجود دارد. کسانی که قصد دارند مدت اقامت موقت خود در کانادا  را افزایش دهند باید تقاضای تمدید ویزای خود را حداقل 30 روز قبل از تاریخ انقضای ویزا ارسال کنند.  علاوه بر شرایط ذکر شده، متقاضی باید از نظر سلامتی جسمانی در وضعیتی خوب (ممکن است لازم  باشد برگه آزمایشات پزشکی جهت تأیید سلامتی شخص نیز درخواست شود)، و از پول یا حمایت  مالی کافی برای مدت اقامت در کانادا برخوردار باشند. میزان پول مورد نیاز  با توجه به شرایط و  مدت زمان اقامت، و اینکه متقاضی در هتل اقامت می‌کند یا در منزل دوستان یا خویشاوندان، متفاوت است.

 

 

 

مدارك مورد نياز براي درخواست ويزاي كانادا:  

- گذرنامه

- اصل فرم دعوت نامه (طبق آخرین ویرایش سال میلادی)

- تكميل فرم مشخصات فردي (پس از عقد قرار داد از دفتر تهران دریافت گردد و با دقت تکمیل گردد)

-  عكس (4*6) زمينه سفيد كاملا از روبه رو و عينك

- شناسنامه

- مدرک شغلی (طبق نمونه مورد تایید سفارت)

- مدارک فرزندان

- مدارك درآمد خود طبق آخرین مستندات مورد قبول سفارت در سال 13-2012 

- بيمه مسافرتي

- اصل مدارك جهت روئيت و كنترل در روز مصاحبه بايد همراه مسافر باشد.

- پرداخت هزینه بررسی مدارک به سفارت کانادا

 

 

 

 

 

^ بازگشت به بالا

 

تورهای اروپا نوروز 1391     تور ایتالیا        تور یونان    تور فرانسه     تور اسپانیا     تور هلند     تور آلمان    تور پرتغال    تور اتریش   مجری مستقیم تورهای اروپا   تور اروپا مجارستان+اتریش+جمهوری چک    مدارک لازم جهت تور های اروپا و ویزای شینگن   تورهای دور اروپا  تورهای اروپا نوروز 1391     تور ایتالیا        تور یونان    تور فرانسه     تور اسپانیا     تور هلند     تور آلمان    تور پرتغال    تور اتریش   مجری مستقیم تورهای اروپا   تور اروپا مجارستان+اتریش+جمهوری چک    مدارک لازم جهت تور های اروپا و ویزای شینگن   تورهای دور اروپا  ارائه بهترین تورها با بهترین خدمات و مناسبترین قیمت  بهترین تورهای خارجی  یونان (آتن) -  آلمان (هانوفر) تور نمايشگاه بين المللي فرش و کفپوش   تور نمايشگاه بين المللي جواهر، ساعت، سنگهای قیمتی   تور نمايشگاه بين المللي ساختمان، نوسازی و تزئینات   تور نمايشگاه بين المللي ساختمان، نوسازی و تزئینات   تور نمايشگاه بين المللي موتورسیکلت    تور نمايشگاه بين المللي جواهرات، ساعت   تور نمايشگاه بین المللی جواهرات و اشیای قیمتی    تور نمايشگاه بین المللی مبلمان، لوستر، طراحی منزل و اداره    تور نمايشگاه بین المللی تجهیزات بیمارستانی و پزشکی    تور نمايشگاه بین المللی سنگ مرمر، انواع کانیها، ماشین آلات و تجهیزات      تور نمايشگاه بين المللي اتومبیل و موتور    تور نمايشگاه بين المللي اتومبیل و موتور    تور دور فرانسه   یونان و فرانسه    تور نمايشگاه سبیت   تور نمايشگاه بین المللی ساختمان    DOMOTEX - GERMANY     SALON L`AUTO   CEBIT   MARMIN STONE - GREECE  MEDIC EXPO - GREECE  FURNIDEC - GREECE  IBERJOYA - SPAIN  BASEL WORLD  - SWITZERLAND  IMOT - GERMANY   DOMOTEX - GERMANY  BATIBOUW - BELGIUM  INHURGENTA - GERMANY   BEAUTY - GERMANY   IGEDO - GERMANY   I T B - GERMANYارائه بهترین تورها با بهترین خدمات و مناسبترین قیمت  بهترین تورهای خارجی  یونان (آتن) -  آلمان (هانوفر) تور نمايشگاه بين المللي فرش و کفپوش   تور نمايشگاه بين المللي جواهر، ساعت، سنگهای قیمتی   تور نمايشگاه بين المللي ساختمان، نوسازی و تزئینات   تور نمايشگاه بين المللي ساختمان، نوسازی و تزئینات   تور نمايشگاه بين المللي موتورسیکلت    تور نمايشگاه بين المللي جواهرات، ساعت   تور نمايشگاه بین المللی جواهرات و اشیای قیمتی    تور نمايشگاه بین المللی مبلمان، لوستر، طراحی منزل و اداره    تور نمايشگاه بین المللی تجهیزات بیمارستانی و پزشکی    تور نمايشگاه بین المللی سنگ مرمر، انواع کانیها، ماشین آلات و تجهیزات      تور نمايشگاه بين المللي اتومبیل و موتور    تور نمايشگاه بين المللي اتومبیل و موتور    تور دور فرانسه   یونان و فرانسه    تور نمايشگاه سبیت   تور نمايشگاه بین المللی ساختمان    DOMOTEX - GERMANY     SALON L`AUTO   CEBIT   MARMIN STONE - GREECE  MEDIC EXPO - GREECE  FURNIDEC - GREECE  IBERJOYA - SPAIN  BASEL WORLD  - SWITZERLAND  IMOT - GERMANY   DOMOTEX - GERMANY  BATIBOUW - BELGIUM  INHURGENTA - GERMANY   BEAUTY - GERMANY   IGEDO - GERMANY   I T B - GERMANYتورهای اروپا نوروز 1تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 391تورهای اروپا نوروز 1391  تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1تورهای اروپا نوروز 1391 39تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 391تورهای اروپا نوروز 1391  تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1تورهای اروپا نوروز 1391 39تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 391تورهای اروپا نوروز 1391  تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1تورهای اروپا نوروز 1391 39تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 391تورهای اروپا نوروز 1391  تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1تورهای اروپا نوروز 1391 39تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 391تورهای اروپا نوروز 1391  تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1تورهای اروپا نوروز 1391 39تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 1 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای اروپا نوروز 1391 تورهای


آکروپلیس - آتن - یونان

 

کلیسای الکساندر نوسکی

 بلغارستان

 

قوس ترینف - پاریس - فرانسه

 

فینمارک - نروژ

 

براتیسلاوا - اسلوواکی

 

قلعه سنت آنجلو - رم

ایتالیا

 

پارک مارویاما - ژاپن

 

واتیکان - رم - ایتالیا

 

کلوسئوم - رم - ایتالیا

 

جزیره دراگون  - اسپانیا

 

دبی

 

رودخانه دوناجک جورج - لهستان

 

برج ایفل - پاریس

 

فنرباغچه - استانبول

ترکیه

 

هتل زیر اقیانوس - مجارستان

 

فونتانا تروی - رو - ایتالیا

 

برج ایفل - پاریس

 

شانزه لیزه - پاریس

 

بنای سنت آنتونی - پاریس

 

برج ایفل - پاریس

 

کلیسای کلن - آلمان

 

کاخ سنسوسی - پوتسدام

آلمان

 

آشیانه عقاب - آلپ

 

آیسبرگ - نروژ

 

میلان - ایتالیا

 

برج پیزا - ایتالیا

 

ونیز - ایتالیا

 

ونیز - ایتالیا

 

چشم لندن - انگلیس

 

مایورکا - اسپانیا

 

شهر قدیمی براتیسلاوا

 اسلوواکی

 

پاریس - فرانسه

 

پل 25 آوریل - پرتغال

 

کوردوبا - اسپانیا

 

کلوسئوم - رم - ایتالیا

 

کلیسای ساگرادا فامیلیا

بارسلون  - اسپانیا