صفحه اصلی درباره ما خدمات ایران تورها شرایط سفر تماس با ما

نمك آبرود

استان مازندران به لحاظ موقعيت طبيعی و جغرافيايی در بخش طبيعت گردی جزء استانهای برتر و قطب گردشگری كشور محسوب می گردد. نزديك به 12 ميليون نفر گردشگر داخلی و دهها هزار توريست خارجی هر ساله به منظور گذراندن اوقات فراغت از اين استان ديدن مي كنند. وجود دريای مازندران (كاسپين) با ساحل زيبا و مناسب، بهمراه برخورداری از دامنه ها و پاركهای جنگلی و كوهستانی، وجود قله دماوند با 5670 متر ارتفاع (معروف به بام ايران)، غارها، آبشارها، رودخانه ها، آبهای متعدد سرد و گرم معدنی، چشمه ها، تالاب ها (به ویژه شبه جزیره میانکاله در بهشهر)، بیش از 800  آثار تاریخی شناسایی شده نظیر مجموعه تاریخی شهرهای آمل، چالوس و ساری، این استان را به مجموعه ای متنوع برای استفاده گردشگران با انگيزه های مختلف بدل نموده است.

 

نزديك به يكصد واحد اقامتی شامل هتل، متل، هتل آپارتمان، مهمانپذير و مجتمع تفريحی ساحلی، جنگلی و كوهستانی، همراه با دهها آژانس خدمات مسافرتی و جهانگردی، خدمات لازم را به گردشگران ارائه می كنند. بنیاد علمی  مهندس حریری بابل و موزه های: شهر بابل، مجموعه فرهنگی كندلوس كجور نوشهر، موزه تاريخ طبيعی خشكه داران در مسير جاده اصلی تنكابن - چالوس، تماشاگه خزر و كاخ رامسر امكانات بازديد بيشماری را برای بازديد گردشگران داخلی و خارجی فراهم آورده است.

 

   

چالوس: این شهرستان از شمال به دریای مازندران، از جنوب به رشته کوههای البرز، از شرق به شهرستان نوشهر و از غرب به شهرستان تنکابن محدود می شود. مساحت آن 1800 کیلومتر مربع است. درباره وجه تسمیه این شهرستان می گویند چون بخش جلگه ای نسبت به ارتفاعات پست تر دیده می شود، بدین سبب آن را «چاله است» یا «چاله اس» می نامیدند که به مرور زمان به چالِس و چالوس تغییر نام یافت.

چالوس به دلیل اعتدال هوا و مناظر زیبای طبیعی، جنگل، دریا و رودخانه از اهمیت جهانگردی خاصی بر خوردار است. مراکز تفریحی این شهرستان عبارتند از: پارک جنگلی فین، همراه با مجتمع ایرانگردی و جهانگردی تله کابین نمک آبرود، دره رود بارک، عَلَم کوه، دریاچه ولشت یا سما.

 

 

نمک‌آبرود، شهرکی گردشگری و ویلایی است در استان مازندران که به بنیاد مسنضعفان تعلق دارد. این شهرک دارای خط تله‌کابینی به نام تله‌کابین نمک‌آبرود است. شهرک جدید نمک آبرود که در 12 کیلومتری غرب چالوس واقع شده قسمتی از اراضی منطقه را با وسعت تقریبی ۶۵۰ هکتار در بر می‌گیرد. حد شمالی این اراضی را دریای خزر و حد جنوبی آن را ارتفاعات مدوبن (از بلندی‌های رشته‌کوه البرز) تشکیل داده‌است. وجود پارک‌های جنگلی بنفشه و شمشاد در قسمت شمالی این مجموعه با وسعت تقریبی ۲۰۰ هکتار مناظر بدیعی را در این قسمت از اراضی به وجود آورده‌است. ضمن آنکه در جنوب این اراضی دامنه کوه مدوبن به صورت جنگلی فشرده و با جاذبه‌های بصری فوق العاده واقع شده‌است.

 

   

 

 

کویر مرنجاب

نمك آبرود

ماسوله

جواهرده

رامسر

كلاردشت

طالقان

درياچه ولشت

درياچه اوان

قلعه الموت

بام سبز لاهيجان

قلعه رودخان

ارگ گوگد


گلخانه محلات

قمصر

كندلوس

غار عليصدر

آبشار شاهاندشت

شهرستانك

دشت لار

غار كتله خور

غار بورنيك

درياچه شورمست

قلعه رودخان

ارفع كوه


جنگل ابر


باغ فين كاشان

دشت هويج

نياسر

آبشار خور

غار رود افشان

درياچه اوان

غار يخمراد

تنگه واشی